Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zbrodnia Lubińska w programie TVP

Data publikacji: 2019-01-18, Data modyfikacji: 2019-01-18
A A AWydrukDrukuj  
 
W ogólnopolskiej telewizji wyemitowano wczoraj materiał o Zbrodni Lubińskiej, w którym pokazano między innymi przejmujące relacje rodzin ofiar. Z reportażu dowiadujemy się także, że komendant milicji obywatelskiej, który wydał rozkaz strzelania do ludzi, mimo prawomocnego wyroku nadal przebywa na wolności. Fot. Krzysztof Raczkowiak Podczas pokojowej manifestacji 31 sierpnia 1982 r. milicja na ulicach Lubina polowała na ludzi. Przedstawiamy kulisy zomowskiej zbrodni, do której doszło w stanie wojennym. Jak na polecenie Czesława Kiszczaka utrudniano śledztwo i zacierano ślady mogące prowadzić do sprawców? Dlaczego nie zabezpieczono broni, z której zabito manifestantów i gdzie została ukryta? Jak komendant milicji obywatelskiej, który wydał rozkaz strzelania do tłumów i w 2007 roku został za to skazany na karę bezwzględnego więzienia, skutecznie uchyla się od prawomocnego wyroku, nadal prowadząc spokojne, dostatnie życie na wolności? – zapowiada TVP 1 „Magazyn Śledczy Anity Gargas”. Pod koniec grudnia pisaliśmy o tym, że Sąd Apelacyjny w Katowicach uznał, iż nie ma podstaw do udzielenia Janowi M. przerwy w odsiadywaniu wyroku. Zapytaliśmy wówczas w zakładzie karnym, czy skazany wrócił do więzienia. Rzecznik prasowy Służby Więziennej odmówił nam odpowiedzi, powołując się na wewnętrzne przepisy SW. Program można dziś obejrzeć także w internecie TUTAJ.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=255613
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola