Belka
Środa, 3 Marca 2021   imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mieszkańcy coraz częściej wzywają pogotowie

Data publikacji: 2019-07-08, Data modyfikacji: 2019-07-09
A A AWydrukDrukuj  
 
3919 wyjazdów, z czego więcej niż co czwarty był „na sygnale”, ponad 86 tysięcy przejechanych kilometrów i około 13 tys. odebranych zgłoszeń – tak w wielkim skrócie wygląda statystyczne podsumowanie maja w Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy, w skład którego wchodzi także oddział lubiński. Okazuje się niestety, że liczba podejmowanych przez ratowników interwencji z miesiąca na miesiąc, zamiast maleć, rośnie… Zdjęcie ilustracyjneDzwoniąc, pod numer 112 w celu wezwania karetki pogotowia, powinniśmy pamiętać, że w naszym regionie działa zaledwie 21 zespołów ratownictwa medycznego, a tylko 7 z nich to tzw. zespoły specjalistyczne, czyli takie, w składzie których jest lekarz. To stosunkowo mało, biorąc pod uwagę, że nasz region obejmuje ponad pół miliona mieszkańców! Ratownicy każdego dnia mają ręce pełne pracy. W trosce o nasze życie i zdrowie wyjeżdżali średnio ponad 126 razy na dobę. Niestety, okazuje się, że wciąż wielu z nas nie docenia zaangażowania i ciężkiej pracy ratowników, wzywając pomoc „na darmo” – w maju fałszywych i złośliwych zgłoszeń było aż 1276. Nie brakowało nawet takich przypadków, że po przyjeździe karetki na miejscu nikogo nie było… Najczęściej, bo aż 1194 razy, na akcje wyjeżdżali ratownicy z Legnicy. Drugi był pod tym względem Lubin, gdzie zanotowano 837 interwencji, z czego 231 to wyjazdy o kodzie 01, oznaczającym przypadki najbardziej pilne. W maju do szpitala zostało przewiezionych łącznie 2691 osób. Blisko jedna trzecia z nich trafiło tam „na sygnale”. W tym zestawieniu nasz powiat również plasuje się za Legnicą. Zresztą, co do zasady liczba interwencji w każdej z siedmiu miejscowości, na terenie których funkcjonuje zespół pogotowia ratunkowego, w dużym stopniu odzwierciedla liczbę mieszkańców tej miejscowości. Oznacza to, że w niemal wszystkich statystykach dominuje Legnica, a kolejne miejsca zajmują odpowiednio: Lubin, Głogów, Polkowice, Jawor, Złotoryja i Chojnów. – Niestety, ale prawie w każdym miesiącu zauważamy tendencję rosnącą, jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń. Bardzo zależałoby nam, żeby było inaczej – uważa Tomasz Wyciszkiewicz, ratownik medyczny z tutejszego pogotowia.  Co ciekawe, w ciągu 31 dni maja czterech dyspozytorów odebrało aż 13130 telefonów, co daje ok. 423 zgłoszeń na dobę. Dodajmy też, że pracę 44 karetek w 13 powiatach koordynują tylko dwie osoby…  

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=282999
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola