Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeczyna Wielkiego rozpoczęło się minutą ciszy w hołdzie strażakom, którzy zginęli na wojnie w Ukrainie. Oprócz udzielenia zarządowi absolutorium i zatwierdzenia planów na rok bieżący, była to także okazja do wręczenia odznak Wzorowy Strażak, dla wyróżniających się druhów.
OSP Krzeczyn Wielki liczy 20 druhów, w tym 4 kobiety. W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 26 akacjach ratowniczych, w tym 9 razy gaszono pożary i 17 razy wyjeżdżano do miejscowych zagrożeń. We wszystkich wyjazdach uczestniczyli strażacy: Michał Woś i Tomasz Woś, 25 wyjazdów odnotował prezes Marcin Trafidło.
W ubiegłym roku strażakom udało się w znaczący sposób doposażyć i mają już akumulatorową piłę szablasta z wyposażeniem, nowe ubrania, kominiarki, hełmy i rękawice. Podczas zebrania zostali dodatkowo bardzo mile zaskoczeni prezentem od sponsora jednostki. Reprezentujący Przedsiębiorstwo Budowlane Manczak Sp. z o.o. przekazał strażakom wysokiej klasy szlifierkę kątową.
W tym roku jednostka planuje dalsze doposażenie oraz przyjęcie nowego strażaka do swojego grona. Ochotnicy czekają także na zakończenie budowy nowej remizy.
Ubiegamy się o pieniądze na ten cel z tzw. drugiego naboru w Polskim Ładzie, więc jak wszystko pójdzie po naszej myśli, to przyszłym roku remiza powinna być oddana do użytku – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.
Wójt dziękował strażakom za ich ofiarną służbę ale również za wsparcie w pandemicznych i codziennych sprawach. Strażacy odebrali też wiele słów uznania m.in. od Jerzego Tadli, sołtysa Krzeczyna Wielkiego oraz Eryka Górskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.
Spotkanie było także okazją do wręczenie odznak Wzorowy Strażak. Otrzymali je druhowie: Maciej Baran, Mateusz Baran, Tomasz Woś, Michał Woś i Kamil Zelent.
Zabranie OSP Krzeczyn Wielki zakończyło cykl dziewięciu sprawozdawczych zebrań OSP w gminie Lubin.
![]() |
Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa. Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin. W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola