Belka
Środa, 3 Marca 2021   imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wita Stwosza w przebudowie. Są utrudnienia w ruchu!

Data publikacji: 2019-07-06, Data modyfikacji: 2019-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszyła przebudowa ulicy Wita Stwosza w Ścinawie. Prace budowlane mają potrwać do końca miesiąca. W związku z tym kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami w ruchu na całym odcinku drogi.  Modernizację ul. Stwosza realizuje Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, oddział w Złotoryi. Robotnicy przygotowali już podbudowę dla nawierzchni i rozpoczęli jej asfaltowanie. W ramach całego zadania wykonane zostaną odwodnienia, zjazdy oraz dojścia do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała 5 metrów szerokości i pełniła będzie funkcję pieszo-jezdną. Inwestycja pochłonie 147,6 tys. złotych. – Przebudowa Wita Stwosza nawiązuje do zmodernizowanej niedawno przez powiat lubiński ulicy Legnickiej. Realizowane przez gminę zadanie zamknie sprawę inwestycji na drogach publicznych obsługujących gospodarstwa domowe w tej części Ścinawy – tłumaczy Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim urzędzie. – Samorządowi udało się zabezpieczyć w budżecie środki na ten cel. Dotychczas ulica Wita Stwosza była drogą gruntową, z pewnymi ograniczeniami. Realizowany projekt przebudowy został dostosowany do potrzeb mieszkańców i uwzględnia rozwiązania oraz ograniczenia wynikające choćby z szerokości drogi. Cały odcinek oznaczony zostanie jako strefa zamieszkania – dodaje Linda.  Źródło: Zygmunt Kogut/scinawa.pl

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=282682
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola