Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uczniowie z dodatkowymi szansami na rozwój

Data publikacji: 2018-12-25, Data modyfikacji: 2018-12-26
A A AWydrukDrukuj  
 
108 uczniów z gminy Ścinawa będzie uczestniczyło w projekcie „Akademia Wiedzy i Umiejętności”, którego celem jest podniesienie efektywności nauczania w Szkole Podstawowej w Tymowej, Szkole Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Publicznym w Ścinawie. Zawodowe kompetencje podnosili będą także nauczyciele. W projekt zaangażowani zostaną pedagodzy, doradca zawodowy, logopeda, specjaliści przygotowani do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Wartość całego przedsięwzięcia, zaplanowanego do 31 grudnia 2019 roku, to ponad 290 tys. zł. Aż 85% tej sumy ścinawski samorząd pozyskał z funduszy europejskich. Główne cele projektu to: • przeprowadzenie dla uczniów zajęć podnoszących kompetencje kluczowe z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, języka angielskiego i niemieckiego oraz informatyki; • doradztwo zawodowe; • zajęcia specjalistyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i uczniów; przejawiających trudności w opanowaniu materiału edukacyjnego; • podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez udział w kursie z zakresu: wykorzystanie e-pomocy i e-materiałów, a także studiach podyplomowych; • doposażenie pracowni z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i sal do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Działania podejmowane w ramach realizacji projektu: 1. Wsparcie dla nauczycieli (kurs elerningowy e-pomoce i e-materiały; studia podyplomowe); 2. Zajęcia dla uczniów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych  (rozwijające i wyrównawcze); 3. Zajęcia rozwijające kompetencje i umiejętności uczniów z zakresu j. angielskiego i niemieckiego; 4. Zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne uczniów; 5. Zajęcia specjalistyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i uczniów przejawiających trudności w opanowaniu materiału edukacyjnego (logopedia, arteterapia, terapia pedagogiczna, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, integracja sensoryczna); 6. Doradztwo edukacyjno-zawodowe; 7. Doposażenie/wyposażenie w pomoce dydaktyczne : matematyczne, chemiczne, fizyczne, biologiczne, geograficzne, doposażenie w pomoce i specjalistyczne narzędzia do pracy z uczniem o szczególnych potrzebach edukacyjnych; Projekt „Akademia Rozwoju” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego, na podstawie umowy zawartej z Województwem Dolnośląskim – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata  2014–2020. AUTOR: Zygmunt Kogut/scinawa.pl

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=252217
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola