Belka
Czwartek, 7 Maja 2026   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Tym nie można się znudzić

Data publikacji: 2019-05-28, Data modyfikacji: 2019-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Były drobne upominki i życzenia wielu kolejnych sukcesów – starosta lubiński i przewodnicząca rady powiatu pogratulowali dziś oficjalnie szczypiornistkom z Metraco Zagłębia Lubin zdobycia Pucharu Polski oraz wicemistrzostwa kraju. – Chciałbym wam serdecznie podziękować, za to, że dajecie nam tyle radości swoją grą i sukcesami. Jak to w sporcie bywa, są chwile lepsze i gorsze, ale potraficie wnieść się ponadto wszystko, walczyć do końca, do upadłego, czasami zastanawiam się, skąd w was tyle energii. Potraficie wykrzesać z siebie ostatnie siły, by dążyć do celu i ten cel osiągacie, za co wam dziękuję, życząc kolejnych sukcesów – zwrócił się do piłkarek i trenerów starosta Adam Myrda, który zaprosił zwycięską drużynę na poczęstunek do Restauracji Ranczo. Starosta i przewodnicząca rady powiatu Jadwiga Musiał wręczyli szczypiornistkom drobne upominki, a w zamian otrzymali na pamiątkę medale, które drużyna otrzymała za Puchar Polski. – Dziękuję, że pan starosta i cały powiat jesteście od wielu lat z nami, bo żadnego sukcesu nie da się zbudować bez środków finansowych, a powiat jest istotnym dobrodziejem naszej drużyny – powiedział Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębia Lubin. W tym roku lubińska drużyna zdobyła Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. To już piąty Puchar naszych szczypiornistek i 12. wicemistrzostwo. Wcześniej raz wywalczyły złoty medal i cztery razy brązowy. Lubińskie sportsmenki nie ukrywają, że choć drużyna ma na swoim koncie niejedno zwycięstwo, to każde kolejne cieszy jeszcze bardziej. – Każde zwycięstwo jest ważne – mówi Kinga Grzyb, kapitan Metraco Zagłębia Lubin. – Gram już w piłkę ręczną bardzo długo i bywały różne momenty, ale każde zwycięstwo jest inne i przynosi uśmiech na twarzy, sprawiając wiele radości. Nie można się tym absolutnie znudzić – śmieje się piłkarka.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=275465
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola