Belka
Wtorek, 8 Kwietnia 2025   imieniny: Julia, Dionizy, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Poszukiwany górnik nie żyje

Data publikacji: 2019-07-06, Data modyfikacji: 2019-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Tragicznie zakończyła się akcja ratownicza w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Nie żyje górnik, którego od godziny 22, po obwale skał szukali ratownicy. Natomiast w Rudnej ostatni z pracowników, który przebywał pod ziemią, został wyprowadzony na powierzchnię po godzinie 23.30. W sumie siedmiu pracowników zostało lekko rannych. Wszyscy trafili do szpitali na badania. Fot. KGHMPrzypomnijmy, najpierw, o godz. 20.41 doszło do wstrząsu na oddziale G7 w kopalni Rudna. W skali górniczej miał on siłę tzw. ósemki. Większość pracowników udało się wycofać ze strefy zagrożenia. Rannych zostało trzech górników, później zgłosili się kolejni poszkodowani. Jedna osoba – kotwiarz – uwięziona została pod ziemią. Ratownicy szybko zlokalizowali górnika i cały czas mieli z nim kontakt. Udało się go wyprowadzić na powierzchnię po godzinie 23.30. – W sumie siedem osób zostało lekko rannych. Zostali odwiezieni do szpitali na badania – mówi Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM, dodając, że górnicy mają obicia i złamania. W czasie gdy w kopalni Rudna trwała akcja ratownicza, około godziny 22 w ZG Polkowice-Sieroszowice nastąpił obwał skał. Jeden górnik został przysypany. Niestety akcja poszukiwawcza zakończyła się tragicznie. 40-letni operator samojezdnych maszyn górniczych nie żyje. Mężczyzna był mieszkańcem Głogowa, osierocił jedno dziecko. Prezes KGHM Marcin Chludziński ogłosił w oddziałach spółki trzydniową żałobę. Zostanie powołana komisja do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku. 5 lipca, w ZG Polkowice-Sieroszowice nastąpił obwał skał. W wyniku obrażeń zmarł, mimo natychmiastowej akcji ratowniczej, 40-letni górnik. Był mieszkańcem Głogowa. Osierocił jedno dziecko. Prezes Zarządu Marcin Chludziński wprowadził w oddziałach KGHM trzydniową żałobę. — KGHM Polska Miedź (@kghm_sa) 5 lipca 2019

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=282905
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola