Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Integrujące mistrzostwa osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 2018-11-17, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 15 lat organizowane są rozgrywki, które mają wyłonić najlepszą drużynę osób niepełnosprawnych. Dyscyplina w jakiej rywalizują młodzi ludzie to kręgle klasyczne i bowling, tak bardzo pokochane przez wyżej wspomnianych sportowców. Od 10 lat Mistrzostwa Polski Sprawni Razem organizowane są w Lubinie i to nasze miasto jest jednym z głównych faworytów do tytułu najlepszej ekipy w kraju. Nad przebiegiem rozgrywek czuwają Katarzyna Jania i Katarzyna Pietruszko, nauczycielki Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. – Zawsze gościmy wiele zespołów. Przeważnie jest to około dziewięciu czy dziesięciu drużyn. My, jako gospodarze reprezentujemy nasze województwo. W tym roku, jak i w poprzednich, wygrywaliśmy te zawody, co wiązało się automatycznie, że byliśmy gospodarzami kolejnych rozgrywek – wspomina Katarzyna Jania, nauczycielka ZSiPO w Lubinie. W zeszłym roku placówkę z Lubina opuścili już uczniowie z klas zawodowych, którzy o tej pory reprezentowali miejscową placówkę. Ich następcy to młodzi i ambitni sportowcy ze szkoły podstawowej, którzy do mistrzostw przygotowywali się pół roku. Wynik dla uczestników to oczywiście bardzo ważna kwestia, ale najważniejsza jest za każdym razem mocno podkreślana integracja środowiska osób niepełnosprawnych. – Przede wszystkim chcę podkreślić, że z wielką radością przystępujemy do tych tak dobrze przygotowanych zawodów. Uczniowie co roku bardzo się cieszą i podchodzą emocjonalnie to turnieju. Mogą skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z Polski – komentuje Monika Pasternak, nauczyciel zawodników ze Skoczowa w województwie śląskim. Słupsk i Kraków to drużyny, które nie dojechały na mistrzostwa. Poza nimi do rywalizacji przystąpiły miasta takie jak gospodarze z Lubina, Strzelce Krajeńskie, Złotoryja, Grudziądz, Pyrzyce, Kielce, Elbląg, Płock, Skoczów i Piła. Organizatorami mistrzostw jest Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem” w Warszawie, a także Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Jako współorganizator od wielu lat w tej roli jest RCS Lubin. Honorowy patronat objęli Dariusz Mosakowski ze Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem” w Warszawie, Adam Myrda starostwa lubiński, Robert Raczyński prezydent Lubina oraz Franciszek Hawrysz, prezes Lubińskiego Klubu Olimpijczyka. Impreza nie mogłaby także odbyć się bez wsparcia wolontariusz/uczniów Zespołu Szkół nr 1, którzy podczas mistrzostw pełnią funkcję sędziów. – Nasza współpraca trwa od dziesięciu lat. Nauczyciele tej placówki pełnią funkcje sędziów technicznych, a uczniowie są sędziami pomocniczymi na poszczególnych torach. Pięknie im za to dziękujemy – puentuje Katarzyna Pietruszko, nauczyciel ZSiPO w Lubinie. Nagród, jak co roku jest wiele. Każda drużyna otrzyma pamiątkowy puchar i medale. Jest oczywiście klasyfikacja indywidualna dziewcząt i chłopców. Nagrody uczestnicy otrzymają dzięki wsparciu Fundacji Polska Miedź, Miasto Lubin, starostwu lubińskiemu oraz gminie wiejskiej Lubin. Fot. Mariusz Babicz

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=246103
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola