Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmiany w PIT-ach

Data publikacji: 2019-01-06, Data modyfikacji: 2019-01-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Pracodawcy muszą pamiętać o istotnych zmianach dotyczących deklaracji PIT-11 i PIT-8C za miniony rok. Informacja imienna PIT-11 obejmuje dane o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Do końca stycznia 2019 r. informację tę za rok 2018 r. muszą przesłać do urzędu skarbowego, wyłącznie w wersji elektronicznej: płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, rolnicy, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, którzy wypłacili zatrudnionym osobom fizycznym świadczenia, ale nie mieli obowiązku obliczyć, pobrać i wpłacić zaliczki na podatek dochodowy. Krajowa Administracja Skarbowa zwraca uwagę, że w związku z modyfikacją PIT-11, polegającą na włączeniu do tej informacji danych o przychodach z innych źródeł, formularz zeznania PIT-37 za 2018 r. przeznaczony jest dla podatników, którzy uzyskali przychody za pośrednictwem płatników, jak również za pośrednictwem innych podmiotów obowiązanych do sporządzenia imiennej informacji PIT-11 o wysokości dochodów (przychodów). Z kolei Informacja imienna PIT-8C za 2018 r. obejmuje dane o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych, w tym z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub realizacji praw wynikających z papierów wartościowych. Tę deklarację do końca stycznia, również wyłącznie w wersji elektronicznej, muszą przesłać do urzędu skarbowego: osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (którzy nie są płatnikami). Podatnikom zarówno PiT-11, jak i PIT-8C pracodawcy muszą dostarczyć do końca lutego br.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=253659
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola