Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zadowoleni emeryci wybrali swoich przedstawicieli

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lubinie zrzesza w naszym regionie ponad tysiąc członków. Podczas XIV Zjazdu Delegatów podsumowano pięcioletnią kadencji obecnego zarządu i wybrano nowych przedstawicieli organizacji. – Nuda i samotność u senioró, zmusza nas do tego, aby wyciągać ludzi z domu, dawać im okazję i możliwości wspólnej rozrywki – mówi Tadeusz Madetko, wieloletni prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Rejonowego w Lubinie. Związek funkcjonuje od ponad 40 lat. W naszym regionie istnieją oddziały w Lubinie, Ścinawie i Rudnej, a każdy z nich ma swoich reprezentantów w strukturach rejonowych. – Dzisiaj podsumowujemy pięcioletnią kadencję zarządu oraz wybieramy nowe władze. Przedstawiciele będą też odznaczani  – tłumaczy prezes Madetko. Seniorzy byli zadowoleni z dotychczasowej władzy, bowiem na listach kandydatów do kolejnej kadencji pojawiły się te same nazwiska. – Widać, że to osoby, które umieją sprostać wymaganiom naszych członków, to cieszy – mówi prezes. Wśród zaproszonych byli burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego Jadwiga Musiał oraz starosta lubiński Adam Myrda. Zaproszeni goście dziękowali seniorom za współpracę, gratulowali im zapału i pracowitości. – Dziękujemy za wasze zaangażowanie i cieszymy się, że możemy was wspierać – mówił Krystian Kosztyła. Adam Myrda chętnie bierze udział w tego typu inicjatywach, bo – jak mówi – dodają mu energii. – Prawdę mówiąc jestem trochę młodszy od ogółu tutaj zgromadzonych, ale gdy patrzę na państwa zaangażowanie, rześkość i humor, bardzo mnie to buduje – opowiadał starosta lubiński. – Życzę wam i sobie, aby współpraca z zarządu ze starostwem nadal przebiegała tak sprawnie i żebyście mówili nam, co możemy poprawić, żeby wszystkim żyło się lepiej – apelował Adam Myrda. Członkowie związku udowadniają, że nie tylko młodość daje radość. Emeryci z koła biorą udział w organizowanych przynajmniej raz w miesiącu imprezach. – Jeździmy na wycieczki, wczasy, cztery razy do roku na wody termalne do Słowacji – wylicza pani Maria, która do Związku należy od pięciu lat, a teraz jest wiceprzewodniczącą oddziału w Ścinawie. – Mamy festyny i imprezy: andrzejki, karnawał, powitanie i pożegnanie lata. Spotkamy się, haftujemy. Możemy się bawić i wypoczywać – wylicza pani Krystyna, która jest członkinią od roku. Spotkania seniorów pokazują, że nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=236500
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola