Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej ślubów, ale mnie urodzeń - grudzień w liczbach

Data publikacji: 2019-01-06, Data modyfikacji: 2019-01-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Okazuje się, że wielu lubinian wybrało zimowy ślub – w grudniu aż 30 par zawarło związek małżeński. Nie był to za to zbyt dobry miesiąc na urodzenie dziecka. W Lubinie na świat przyszło niewiele ponad 100 maluchów. Fot. PixabayW listopadzie nastąpił zdecydowany spadek zawieranych małżeństw – było ich jedynie 11 – ale w grudniu ich liczba znowu wzrosła. Na ślub zdecydowało się 30 par. Większość z nich, bo aż 26, wybrała ślub cywilny przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, tylko cztery – ślub konkordatowy w kościele. W grudniu 2018 roku w naszym mieście na świat przyszło 118 maluchów. Urodziło się o czterech więcej chłopców niż dziewczynek. Najwięcej noworodków przybyło mieszkańcom ulic: Budziszyńskiej, Orlej i Sokolej. Zaś najczęściej nadawanymi imionami w grudniu były: Zuzanna, Maja, Hanna, Lena, Aleksandra oraz Marcel, Mikołaj, Aleksander i Jakub. W ubiegłym miesiącu Urząd Stanu Cywilnego w Lubinie oprócz urodzeń odnotował też 87 zgonów. W Lubinie na koniec grudnia 2018 roku zameldowanych na pobyt stały było 69.151 osób, a na pobyt czasowy 877.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=253670
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola