Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej chłopców niż dziewczynek, czyli październik w liczbach

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W październiku w Lubinie urodziło się nieco więcej dzieci niż we wrześniu. Tym razem dominowali chłopcy. Rodzice najczęściej nadawali im imiona Jan lub Aleksander. Fot. PixabayW ubiegłym miesiącu w naszym mieście na świat przyszło 158 maluchów, podczas gdy we wrześniu odnotowano 137 urodzeń. Przeważali chłopcy – tych było o 28 więcej niż dziewczynek. Najwięcej noworodków przybyło mieszkańcom ulic: Mickiewicza, Jastrzębiej i Krzemienieckiej. Zaś najczęściej nadawanymi imionami w październiku były: Lena, Julia, Zuzanna, Laura oraz Jan, Aleksander i Antoni. W ubiegłym miesiącu Urząd Stanu Cywilnego w Lubinie oprócz urodzeń odnotował też 89 zgonów. W październiku na ślub zdecydowało się 51 par. 22 z nich wzięły ślub cywilny, zaś 29 konkordatowy, czyli w kościele. W Lubinie na koniec października zameldowanych było 69.263 osób, zaś na pobyt czasowy 920.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=244387
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola