Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej chłopców niż dziewczynek

Data publikacji: 2018-09-09, Data modyfikacji: 2018-09-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W sierpniu lubinianie swoim nowo narodzonym dzieciom najczęściej nadawali imiona: Hanna i Maksymilian. W ubiegłym miesiącu w naszym mieście przyszło na świat 137 maluchów. Fot. PixabayTym razem dominowali chłopcy, urodziło się ich o 11 więcej niż dziewczynek. Najwięcej dzieci przybyło mieszkańcom ulic: Jastrzębiej, Krzemienieckiej i Orlej. Oprócz imion Hanna i Maksymilian, lubinianie najczęściej decydowali się na: Julię, Maję, Zofię, Aleksandra, Leona i Szymona. W kwietniu Urząd Stanu Cywilnego w Lubinie odnotował też 103 zgony. Ponadto 52 pary zawarły związek małżeński. Na ślub cywilny zdecydowało się 28 par, zaś na konkordatowy, w kościele – 24. W Lubinie na koniec sierpnia zameldowane były 69 192 osoby, a na pobyt czasowy 304.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=231893
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola