Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śledztwo w sprawie Jacka K. potrwa jeszcze długo

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Minął niemal rok, a śledztwo Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, w którym jednym z podejrzanych jest były wiceprezes KGHM Jacek K., nie przybliżyło prokuratorów do postawienia komukolwiek zarzutów. Śledczy nadal nie mają kompletnego materiału dowodowego. Przypomnijmy, prokuratura zarzuca Jackowi K. przekupienie dwóch pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Marek D. i Wiesław W. mieli mu zagwarantować pozytywne wpisy w doktoranckim indeksie. To jednak tylko jeden wątek tego śledztwa. W drugim śledczy sprawdzają, czy w związku z realizacją instalacji do pirometalurgicznej eliminacji węgla z koncentratu miedzi doszło do domniemanego oszustwa. To śledztwo rozpoczęło się w 2015 r., na podstawie materiałów zebranych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zarzuty usłyszały cztery osoby. W lutym ubiegłego roku rzeczniczka prasowa wrocławskiej prokuratury poinformowała nas, że do kompletnej analizy śledczy potrzebują m.in. ekspertyz biegłych dotyczących działania hutniczej instalacji. Ponieważ w KGHM opóźnione jest uruchomienie pieca prażalniczego, stanowiącego część nowego ciągu technologicznego, śledztwo w tym zakresie stanęło w miejscu. – Nadal nie udało się wykonać eksperymentu procesowego z udziałem biegłych celem weryfikacji parametrów technicznych, z uwagi na kłopoty KGHM z uruchomieniem pieca prażalniczego, którego funkcjonowanie warunkuje realizację czynności z udziałem biegłych – informuje Katarzyna Bylicka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Prokuratorzy poprosili też o wsparcie prawne specjalistów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tu również potrzeba im więcej czasu. – W toku śledztwa zaszła konieczność wykonania dodatkowych czynności w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, o realizację których wystąpiono ponownie do strony kanadyjskiej – dodaje Bylicka. Przedstawione podejrzanym dotychczas zarzuty nadal pozostają aktualne. źródło: Regionfan.pl

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=254149
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola