Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic

Data publikacji: 2019-01-12, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W gminie wiejskiej Lubin 21 stycznia ruszają konsultacje z mieszkańcami. Będą oni odpowiadać na dwa zasadnicze pytania: czy są za włączeniem siedmiu sołectw z gminy do Lubina oraz czy są za włączeniem do gminy części terytorium miasta. Fot. PixabayTe konsultacje to pokłosie dwóch uchwał dwóch rad – miejskiej Lubina oraz gminy Lubin – oraz część procedury zmiany granic samorządów. Lubin chce wchłonąć siedem wsi: Chróstnik, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Obora, Osiek, Szklary Górne i Kłopotów. Gmina Lubin zaś przejąć osiedle Krzeczyn Wielki oraz miejską część terenów Strefy Aktywności Gospodarczej. Mieszkający w gminie będą mogli się wypowiedzieć w obu sprawach od 21 stycznia do 8 marca. Papierowe ankiety z dwoma pytaniami będą rozdawane między innymi podczas zebrań wiejskich, indywidualnych spotkań z mieszkańcami oraz podczas dyżurów w poszczególnych miejscowościach. Taką ankietę można będzie też otrzymać w Referacie Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Lubinie w pokoju nr 28. W tym przypadku będzie ona dostępna od 25 lutego do 8 marca. Ankiety będą anonimowe. Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy i trafią poprzez wojewodę do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic obu samorządów podejmie rada ministrów. Rozstrzygnięcia w takich sprawach wydawane są zawsze do 31 lipca i wchodzą w życie od 1 stycznia następnego roku. Szczegóły na temat konsultacji można znaleźć w zarządzeniu wójta gminy Lubin: zarządzenie.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=254415
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola