Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Plakaty wyborcze w miejscu tragicznej zbrodni

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
– To skandal, żeby plakaty wyborcze wieszać w miejscach, gdzie zginęli ludzie – twierdzą mieszkańcy Lubina. Plakaty wyborcze jednego z kandydatów na fotel prezydenta Lubina pojawiły się pod jednym z pomników upamiętniających ofiary Zbrodni Lubińskiej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta w swojej kampanii wyborczej wykorzystuje historię Lubina. Tę najtragiczniejszą. Na ogrodzeniu przed kamieniem pamięci u styku ulic Wrocławskiej i Odrodzenia pojawiły się plakaty wyborcze. We wtorek od rana w miejscu, w którym podczas pokojowej manifestacji w sierpniu 1982 r., od kul ZOMO zginęli Michał Adamowicz, Andrzej Trajkowski i Mieczysław Poźniak, można było spotkać przyglądających się lubinian. Niektórzy z nich nie kryli oburzenia: – Czy miejsce, w którym w tak tragiczny sposób zginęli ludzie, jest odpowiednie do prowadzenia polityki? – pytali. Zniesmaczenia postawą kandydata PiS nie kryje również Bogdan Nuciński, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” przy ZG Lubin. – Przyjechałem tu, żeby upewnić się, czy rzeczywiście te plakaty tu wiszą, bo od rana mam mnóstwo telefonów w tej sprawie. I nie tylko ja, ale wszyscy ci, którzy do mnie dzwonili, jesteśmy zbulwersowani. Ktoś chyba zatracił pewne poczucie przyzwoitości. Ja rozumiem, że trwa kampania wyborcza, ale są miejsca, które wymagają szacunku i kultury. Myślę, że tutaj zabrakło i jednego, i drugiego. Myślę ponadto, że pan poseł powinien jak najszybciej uprzątnąć to i zaprzestać robienia tego typu kampanii – twierdzi związkowiec Oburzony pojawieniem się zdjęć kandydata Prawa i Sprawiedliwości przed pomnikiem jest również Andrzej Sakwa, wielokrotnie internowany w czasie stanu wojennego.  – Moim zdaniem jest to bardzo niewłaściwe, bo to miejsce, ta ziemia była okraszona krwią. I o tym powinno się pamiętać. To nie jest miejsce na plakaty czy jakąkolwiek kampanię wyborczą. Ono zasługuje na szacunek i pochylenie się z pokorą. To jest bardzo przykre i bardzo smutne. Nie możemy się sprowadzać z kampanią do miejsc pamięci czy cmentarzy. To jest zatracenie jakichś wartości. Ale jak widać są różne punkty widzenia – komentuje dawny opozycjonista.  Źródło: AJ/TV Regionalna.pl

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=241284
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola