Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O mój rozmarynie…

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Trudno było dziś ukryć łzy wzruszenia. „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” i wiele innych najpiękniejszych żołnierskich piosenek odśpiewali dziś wspólnie lubinianie w hali Regionalnego Centrum Sportowego. – To piosenki, które każdy Polak powinien znać lub je chociaż słyszeć – powiedziała pani Lidia, która do hali RCS przyszła z wnuczką Kaliną. Jak większość zgromadzonych, ocierała ukradkiem łzy i była bardzo poruszona. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowano w hali już po raz trzeci, ale w tym roku frekwencja była wyjątkowa. Podobnie jak na wojskowym pikniku, i tutaj były tłumy. Mieszkańcy udekorowani w kotyliony, z biało-czerwonymi balonami i flagami przyszli wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze pieśni patriotyczne. W repertuarze było m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Serce w plecaku”, „My pierwsza brygada” i wiele innych pieśni legionowych z czasów I i II wojny światowej. Teksty wyświetlano na telebimach, aby każdy mógł się przyłączyć do śpiewania. A robili to i starsi, i najmłodsi. Na scenie występowały dzieci z lubińskich szkół i przedszkoli. Do tej uroczystości maluchy przygotowywały się od tygodni. Kolorowe przebrania i niełatwy tekst opanowały do perfekcji. Takie wydarzenia sprawiają, że od najmłodszych lat patriotyzm jest dzieciom bliski i dobrze się kojarzy.  – Bardzo lubię śpiewać i cieszę się, że uczymy się takich piosenek. Niektóre są smutne, niektóre bardzo wesołe – mówi Ania ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=245091
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola