Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Medale na złoty jubileusz

Data publikacji: 2018-10-14, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Każda z czterech par, które pojawiły się na uroczystości, miała w zanadrzu sporo do opowiedzenia. W końcu spędzili ze sobą ponad pół wieku razem. W imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej burmistrz Krystian Koszytła odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mieszkańców gminy Ścinawa. Złote gody świętowało sześć małżeństw: Anna i Stanisław Bialikowie, Małgorzata i Czesław Bryłowie, Władysława i Władysław Chirowscy, Danuta i Jan Zwaryczowie, Zofia i Józef Cichutowie oraz Czesława i Jan Szwatowie. Na uroczystość, do Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie przybyły pierwsze cztery pary. – To piękny jubileusz, jesteście wzorami do naśladowania dla mieszkańców gminy, za co bardzo Wam dziękuję! Razem przechodzicie przez życie, wspólnie radzicie sobie z problemami i stawiacie im czoła. Serdecznie Wam gratuluję, życzę zdrowia i kolejnych lat w zgodzie – mówił burmistrz Kosztyła. Po oficjalnej części uroczystości „złoci małżonkowie”, w towarzystwie najbliższych i przy akompaniamencie Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej, celebrowali piękne jubileusze. Źródło: nowa.scinawa.pl/Zygmunt Kogut

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=239597
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola