Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Lubińska galeria w "Księdze Przestrzeni"

Data publikacji: 2018-12-16, Data modyfikacji: 2018-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Seria „Księga Przestrzeni”, poświęcona największym osiągnięciom polskiej architektury współczesnej, zainteresowała się lubińską Galerią Cuprum Arena. Powstał film o tej budowli. Można go obejrzeć między innymi na YouTube. „Księga Przestrzeni” to program emitowany w TVP Kultura, prezentujący najlepsze realizacje architektoniczne Polski w ostatnim 25-leciu. Ostatnio producenci zainteresowali się lubińską galerią handlową i dzięki temu możemy obejrzeć o niej krótki film. „Tak zwana galeria handlowa, zwana też „mallem” to prawie zawsze architektoniczny megabanał z dodatkiem blichtru, paciorków i świecidełek. Prawie robi różnicę gdy pojawiają się górnicy zagłębia miedziowego a galeria postanawia uszanować tożsamość górniczego miasta” – czytamy przy zapowiedzi filmu o Galerii Cuprum Arena na fanpage „Księgi Przestrzeni”. „Jedyna w Polsce galeria handlowa na planie koła, jedyna otulona blaskiem w kolorze miedzi, której obfite złoża stanowią bogactwo regionu. Kolejny dowód na to, że można budować ciekawiej nawet tam, gdzie liczy się tylko kasa” – piszą dalej autorzy produkcji o lubińskiej budowli. Wcześniej powstały krótkie produkcje między innymi o: Hali Gier w Poznaniu, Szpitalu Klinicznym w Gdańsku, Cricotece w Krakowie czy Centrum Innowacji i Nowych Technologii w Lublinie. Jeśli jesteście ciekawi, jak pokazano tutejszą galerię, obejrzyjcie film.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=251430
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola