Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubinianie wspomną wydarzenia sprzed lat

Data publikacji: 2018-12-08, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W tym roku wypada 37. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Tamten czas 13 grudnia, czyli w najbliższy czwartek, wspomną również lubinianie. Jak co roku mieszkańcy, samorządowcy i związkowcy złożą tego dnia kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina ’82. Na uroczystości zaprasza starosta lubiński. – Wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, komunizm to czasy, które bardzo dobrze pamięta moje pokolenie. Walka opozycjonistów o wolną Polskę, konspiracje, internowania, a wreszcie Zbrodnia Lubińska… – o tym po prostu nie można i nie da się zapomnieć. Co roku 13 grudnia spotykamy się pod pomnikiem „Solidarności”, żeby ocalić od zapomnienia te tragiczne wydarzenia, żeby nigdy więcej nie wydarzyły się one w Polsce – mówi Adam Myrda, starosta lubiński. Jak co roku, uroczystości 13 grudnia rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie o godzinie 18. Po mszy wszyscy przejdą pod pomnik Pamięci Ofiar Lubina ‘82 na Wzgórze Zamkowe, gdzie złożone zostaną kwiaty. W obchodach jak zawsze wezmą udział funkcjonariusze z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubińskiego, którzy pomogą w organizacji uroczystości. Organizatorzy przygotowali też zupełnie nową oprawę tego wydarzenia. Zapraszają wszystkich mieszkańców do przyjścia pod pomnik.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=249821
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola