Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lubin sprzed lat

Data publikacji: 2018-08-12, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Tym razem spoglądamy na ratusz i panoramę Lubina. Ponadto mamy też ujęcie budynku dzisiejszego I Liceum Ogólnokształcącego oraz ulicy Sienkiewicza. Jak co tydzień, prezentujemy dziś stare pocztówki z naszego miasta. Wszystkie cztery widokówki pochodzą ze zbiorów W. Wiszniowskiego. Opisy do nich jak zwykle przygotował Henryk Rusewicz. Ratusz Jeszcze jedna pocztówka z widoczkiem lubińskiego rynku, z początków miedziowej gorączki. Na pocztówce z 1966 roku lubiński ratusz jeszcze z widocznymi po lewej stronie podcieniami. Realgymnasium – I Liceum Ogólnokształcące Motyw bardzo popularny i często spotykany na kartach pocztowych przedwojennego Lubina. Tym razem jest to piękna kolorowana pocztówka ukazująca lubińskie Gimnazjum (I LO) widziane z kościelnej dzwonnicy. Panorama miasta od strony południowo-zachodniej Autorem i wydawcą tej kartki był legnicki fotograf Wilhelm Bittner. To ciekawe ujęcie zostało wykonane z miejsca, w którym obecnie znajduje się miejski stadion i hala widowiskowo-sportowa RCS. Na pierwszym planie widoczne kamienice obecnej ul. Odrodzenia. Faulhaberstrasse – obecna ul. Sienkiewicza Widok ze skrzyżowania obecnych ul. Tysiąclecia i Kopernika w stronę rynku. Po prawej stronie widać budynek Sądu Powiatowego, w miejscu którego pod koniec lat 60. ubiegłego wieku wybudowano znany wszystkim Państwowy Dom Towarowy.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=225510
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola