Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KGHM z dala od atomu

Data publikacji: 2018-12-02, Data modyfikacji: 2018-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Polska Grupa Energetyczna chce odkupić wszystkie posiadane przez KGHM udziały w spółce, która ma wybudować pierwszą polską elektrownię jądrową. PGE EJ1 Sp. z o.o. powstała w 2010 r. jako spółka celowa, która ma zbudować elektrownię jądrową o mocy do 3 750 MWe, a następnie zajmować się jej eksploatacją. Cztery lata temu po 10 proc. udziałów w tym przedsiębiorstwie objęły: KGHM, Tauron Polska Energia i Enea. Udziały te chce teraz ponownie przejąć PGE, a w komunikacie giełdowym zarząd Polskiej Miedzi poinformował, że wstępnie jest zainteresowany tą transakcją. Przedstawiony 23 listopada przez Ministerstwo Energii projekt Polityki Energetycznej Państwa do roku 2040 przewiduje, że pierwszy z sześciu bloków  polskiej elektrowni jądrowa ruszy w 2033 r. Kolejne mają powstawać co dwa lata, osiągając łączną moc 6-9 GW.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=248438
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola