Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Główna arteria Lubina gotowa do końca stycznia

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Przebudowa głównej arterii drogowej Lubina jest już na finiszu. Wykonano 98 procent prac. Wszystko powinno być gotowe do końca stycznia. Przebudowa głównej osi drogowej miasta – od ulicy Ścinawskiej przez Niepodległości, Kaczyńskiego, aż po Granitową – to jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat. Rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku i miała potrwać do końca grudnia 2018. – Podpisaliśmy aneks do umowy z wykonawcą do końca stycznia. Trochę się ten remont przedłużył, ponieważ my, jako miasto, widząc, że prace idą sprawnie, pokusiliśmy się o dodanie kilku zmian już podczas trwania inwestycji – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. – Najważniejszą z nich było przeprojektowanie miejsc parkingowych przy ulicy Niepodległości. W pierwotnym projekcie wychodziły one trochę za bardzo w zieleń miejską parku Piłsudskiego. Zmieniliśmy to, przesuwając parkingi bliżej krawędzi drogi – wyjaśnia Jacek Mamiński, dodając, że największe utrudnienia w robotach spowodował upał. – W lecie mieliśmy takie upały, że Państwowa Inspekcja Pracy nakazała wykonawcy skrócenie czasu pracy robotnikom – mówi. Ponieważ prace szły bardzo sprawnie i szybko, miasto mogło też pozwolić na przerwę w pracach na czas egzaminów dojrzałości. – II Liceum Ogólnokształcące poprosiło nas o wstrzymanie prac na czas matur – przyznaje rzecznik prezydenta Lubina. W tej chwili remont jest już prawie skończony. Jak wskazuje przedstawiciel miasta, pozostały do dokończenia drobne rzeczy, jak ścieżki rowerowe, mała architektura czy oświetlenie. Robotnicy zajmą się jeszcze zamontowaniem oświetlenia ledowego na wejściach na przejścia dla pieszych na odcinku od ronda do skrzyżowania z ulicą Marii Skłodowskiej-Curie. Wymieniane też są sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach: Niepodległości z Kilińskiego i Mieszka I oraz Niepodległości z Armii Krajowej. Te prace wykonywane są nadprogramowo – nie było ich wcześniej w planach – ale miasto nie będzie musiało za nie dodatkowo płacić. – Chciałbym podziękować kierowcom za wyrozumiałość i ostrożność, bo wykonawca prowadził prace na ruchu. Zmotoryzowani mieszkańcy miasta pokazali klasę i to, że można jeździć bezpiecznie w czasie remontu, dzięki temu mogliśmy go szybko zakończyć bez konieczności zamykania drogi – dodaje Mamiński. Modernizacja ulic zrealizowana została dzięki ogromnej unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto – 25 mln zł. Przesunięcie o miesiąc zakończenia inwestycji nie wpłynie na ową dotację.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=254143
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola