Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

By sylwester nie skończył się tragedią

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2018-12-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Już za chwilę nad naszymi głowami odbędzie się wielobarwny i zarazem głośny pokaz. Wybór fajerwerków jest ogromny, strzelających również nie brakuje. Dla naszych Czytelników mamy kilka wskazówek, jak przygotować się do fajerwerkowego show, by Nowy Rok nie zaczął się od kłopotów. Fot. PixabayW okresie sylwestrowo-noworocznym petardy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Aby sylwester nie zakończył się tragedią, trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Fajerwerki są materiałami wybuchowymi. Stanowią wspaniałą ozdobę sylwestrowej nocy, ale ich nieumiejętne użytkowanie może skończyć się tragedią – poparzeniami, ranami, pożarami, a nawet śmiertelnymi wypadkami. Jak pokazują statystyki, ofiarami są głównie mężczyźni w wieku 19-50 lat. Zacznijmy od początku – by było bezpiecznie, fajerwerki trzeba kupić w sprawdzonym punkcie. Należy sprawdzić, czy z fajerwerków nie wysypuje się mieszkanka pirotechniczna, czy mają zabezpieczony lont, czy nie mają pękniętej obudowy lub innych uszkodzeń. Powinniśmy pamiętać, aby materiałami pirotechnicznymi nie bawiły się dzieci, jak i osoby dorosłe, będące pod wpływem alkoholu. – Podczas odpalania petard, fajerwerków zawsze powinniśmy przestrzegać instrukcji ich użycia. Dobrze jest dokładnie przeczytać instrukcję znajdującą się na wyrobach jeszcze przed rozpoczęciem zabawy sylwestrowej. Instrukcja taka powinna być w języku polskim. Nigdy nie powinniśmy używać materiałów pirotechnicznych niezgodnie z przeznaczeniem oraz w miejscach, w których ich użycie może zagrozić życiu i zdrowiu ludzi lub doprowadzić do pożaru. Niedopuszczalne jest używanie wyrobów pirotechnicznych uszkodzonych, rozerwanych lub już raz odpalonych. Powinniśmy również pamiętać o zwierzętach, dla których odpalone materiały pirotechniczne są olbrzymim hukiem mogącym narazić je na cierpienie – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej komendy. Policjantka przypomina również, że wyroby pirotechniczne wyłączone spod koncesjonowania, mogą być sprzedawane tylko osobom dorosłym. Sprzedaż takich wyrobów osobom niepełnoletnim stanowi przestępstwo, za które grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Inspekcją Handlową, policją i strażą pożarną przygotował poradnik dla osób, które używają środków pirotechnicznych. Link TUTAJ.

Pełna treść wiadomości na: lubin.pl/?p=252887
lubin.pl, Źródło artykułu: lubin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubiński

Powiat lubiński – znajduje się w województwie dolnośląskim, a jego stolicą jest Lubin. Należą do niego gminy Lubin, Ścinawa, Rudna oraz miasta Lubin i Ścinawa.

Komunikacja z powiatem jest bardzo łatwa, gdyż prowadzą do niego liczne drogi krajowe oraz magistrala kolejowa Górny Śląsk-Szczecin.

W większości wiosek powiatu mamy do czynienia z dawnymi siedzibami szlacheckimi – możemy zobaczyć rozbudowane zespoły pałacowo-parkowe, ale też mniejsze z niewielkimi parkami. Powiat ten szczególnie upodobali sobie rowerzyści, ale tez turyści piesi, którzy chętnie maszerują szlakami. Najbardziej znanym szlakiem jest Droga Św. Jakuba. Ponadto możemy spacerować niebieski szlak Odry oraz czerwony szlak Dziadoszan.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola